Przejdź do treści
Slider2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Przejdź do stopki

Wyjazd klas 7 do Ojcowa.

Wyjazd klas 7 do Ojcowa.

Treść

W dniu 29 maja uczniowie klas 7 naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Ojcowa na zajęcia profilaktyczne „Archezja”. Program zajęć był bardzo ciekawy. Spacer po Ojcowskim Parku Narodowym rozpoczął się przy ruinach zamku, starej studni, następnie przez malowniczą dolinę do punktu widokowego Janaszówka oraz jaskini Ciemnej. Zakończenie odbyło się na wspólnym posiłku pysznej kiełbaski oraz na strzelaniu z łuku.

Poniżej zdjęcia oraz krótko o programie „Archezja”.

Program „ARCHEZJA”, znany również jako „spacery profilaktyczne”, to kilkugodzinne wspólne wyprawy przez malowniczą Dolinę Prądnika w Ojcowskim Parku Narodowym. Celem tych spacerów jest połączenie edukacji z aktywnością na świeżym powietrzu, a także wspieranie refleksyjności i poczucia sensu życia wśród uczestników, głównie uczniów. Program jest starannie zaplanowany i opiera się na kilku kluczowych elementach:

Pedagogika przeżyć - uczestnicy mają okazję doświadczyć i przeżyć różne sytuacje, co ma na celu rozwijanie ich osobowości i kompetencji społecznych.

formuła gry terenowej - spacer profilaktyczny jest prowadzony w formie gry terenowej, która angażuje uczestników i pozwala im na immersję w grze.

logoprofilaktyka -autorska metoda wzbudzania refleksyjności i poczucia sensu życia, która pomaga uczestnikom lepiej zrozumieć siebie i swoje miejsce w świecie.

Program „ARCHEZJA” łączy w sobie elementy edukacji, zabawy i refleksji, tworząc unikalne doświadczenie dla uczestników i wspierając ich rozwój osobisty.

152230