Przejdź do treści
Slider2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Przejdź do stopki

Biblioteka szkolna

Treść

W ramach pracy biblioteki szkolnej, poza standardowymi czynnościami (dystrybucja podręczników, dokumentacja faktur i innych dokumentów, selekcja księgozbioru, utylizacja zniszczonych bądź zdezaktualizowanych  książek..), organizujemy   różnorodne konkursy promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcające do rozwijania swoich zainteresowań i pasji. 

Proponujemy naszym młodym młodych czytelnikom udział w konkursach związanych z postaciami literackimi (konkursy czytelnicze), konkursach w których uczniowie mogą przełożyć treści z lektur na kartkę papieru (konkursy plastyczne) oraz zachęcamy do fotograficznej interpretacji otaczającej rzeczywistości (konkurs fotograficzny).

Najmłodszym uczniom gwarantujemy fascynującą zabawę, połączenie  edukacji, zabawy i rywalizacji w poprzez udział w grze terenowej „ W krainie bajek". Gra opiera się na treściach popularnych bajek i baśni, a dzieci będą musiały zmierzyć się z różnymi zadaniami wymagającymi również zręczności i pomysłowości.

Harmonogram konkursów;

  1.  Konkurs fotograficzny „Jesień z książką”
  2.  Konkurs czytelniczy dla klas  I- III „W krainie baśni Andersena”
  3. Konkurs czytelniczy „ WALKA KUKIEGO Z CIEMNĄ STRONĄ MOCY” POJEDYNEK Andrzeja Maleszki
  4. Konkurs plastyczny „Alle hit”

Ciekawe książki w bibliotece szkolnej

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami ciekawych książek Martina Widmarka z serii „Biuro Detektywistyczna Lassego i Mai”, serii książek o dwójce młodych przyjaciół rozwiązujących detektywistyczne zagadki. 

Lasse i Maja to najlepsi przyjaciele, którzy chodzą do jednej klasy. Wydają się być zwyczajnymi dziećmi, nieposiadającymi żadnych nadzwyczajnych zdolności. To jednak pozory - dzięki swojej ciekawości, inteligencji, wyobraźni i pozytywnemu nastawieniu potrafią rozwiązywać prawdziwe kryminalne zagadki. 

Swoje biuro detektywistyczne prowadzą w niewielkim szwedzkim miasteczku Valleby. Chociaż biuro mieści się w piwnicy domu Mai, jest dobrze wyposażone. Znajduje się w nim wiele sprzętów pomocnych w pracy detektywa: lupa, aparat fotograficzny, sztuczne nosy, komputer i wiele innych. Miasteczko, choć niewielkie, kryje w sobie wiele niezwykłych zagadek, które tylko czekają na rozwiązanie.

To wszystko wraz z ciekawymi ilustracjami Heleny Willis spowodowało, iż książki o młodocianych detektywach sprzedawane są w 30 krajach na całym świecie. „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" to porządna i wciągająca literatura detektywistyczna, którą docenią nie tylko miłośnicy gatunku.

 W naszej bibliotece znajdziecie kilkanaście pozycji z serii,  między innymi:

  1. „Tajemnica mumii”. Czy to możliwe, żeby w muzeum w Valleby obudziła się licząca 3 000 lat egipska mumia? Przerażony strażnik twierdzi, że widział to na własne oczy. Tej samej nocy, z muzeum ginie najcenniejszy obraz. Lasse i Maja natychmiast udają się do muzeum, żeby osobiście zbadać sprawę.
  2. „Tajemnica pociągu”. W wagonie kolejowym przewożona jest duża suma pieniędzy, której transport nadzoruje komisarz policji. Tym samym pociągiem jadą Lasse i Maja. Nagle pocią gwałtownie się zatrzymuje, bo ktoś pociągnął za hamulec bezpieczeństwa. Ale to nie wszystko – zniknął worek z pieniędzmi!Czy młodym detektywom uda się odnaleźć sprawcę kradzieży?

Zapraszamy do biblioteki szkolnej !

Godziny otwarcia 

 Dzień  Godzina
 poniedziałek

 7:30-10:30

10:35-13:05

 wtorek

 7:20-9:35

10:35-11:20

11:25-13:25

 środa

 7:30-7:50

8:00-8:40

8:50-9:30

9:35-12:15

czwartek

7:25-10:30

11:40-14:00

piątek

7:30-8:00

8:50-9:35

10:30-12:00

 

 

 

132126