Przejdź do treści
Slider2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Przejdź do stopki

20 października - Dzień Patrona MZS nr 3 w Gorlicach, wspomnienie świętego Jana Kantego.

20 października - Dzień Patrona MZS nr 3 w Gorlicach, wspomnienie świętego Jana Kantego.

Treść

Jak co roku, 20 października to dzień Patrona Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach, wspomnienie świętego Jana Kantego. W tym dniu wspominamy sylwetkę naszego Patrona oraz pamiętamy o emerytowanych i zmarłych pracownikach naszej szkoły. Szkolne Koło Caritas przygotowało dla wszystkich uczniów ciekawe konkursy, a także uroczystą akademię, po której odprawiona została msza święta w intencji uczniów oraz pracowników naszej szkoły.

Wśród konkursów indywidualnych w kategorii klas młodszych, w konkursie pt. „Legenda o św. Janie Kantym” Jury Konkursowe postanowiło przyznać następujące nagrody:

Dyplom za udział w konkursie otrzymują:

Kamila Nowak z klasy 2 a

Justyna Grabowska z klasy 2a

Jakub Dudka z klasy 3 a

III miejsce zajęły ex aequo dwie uczennice:

Maria Gdowska z klasy 3 a

Maja Maguda z klasy 2 a

II miejsce zajął Szymon Kalinowski z klasy 1a

I miejsce Jury przyznało Gabrieli Jeżak z klasy 2 a

W rywalizacji klas starszych, w konkursie na broszurę biograficzną o św. Janie Kantym, Jury Konkursowe przyznało następujące nagrody:

Dyplom za udział w konkursie otrzymują:

Magdalena Trojan z klasy 7b

Paweł Lisowicz, klasa 5a

Mikołaj Chowaniak, klasa 5b

Anna Liana, klasa 5b

III miejsce w kategorii klas starszych zajęła Milena Speruda, klasa 6a

II miejsce zajmują ex aequo:

Gabriela Szura, klasa 5b

Arkadiusz Bajorek, klasa 5b

I miejsce w kategorii klas starszych zajął  Dominik Nowak z klasy 4b.

Konkurs międzyklasowy „Portret św. Jana Kantego”

Oprócz konkursów indywidualnych, zorganizowaliśmy również rywalizację klas, której wyniki zostaną uwzględnione w całorocznym konkursie na Superklasę. Był to konkurs na portret św. Jana Kantego i wzięły w nim udział wszystkie klasy 4-8, a także klasa 2b. Wszystkie klasy przygotowały przepiękne portrety naszego Patrona, które zostały wywieszone na szkolnych korytarzach i jeszcze przez co najmniej tydzień będą zdobiły ściany naszej szkoły. Spośród wszystkich prac konkursowych Jury wybrało portret zwycięski, który ozdobi na stałe naszą szkołę. Ten portret przygotowała klasa 6b. Serdecznie gratulujemy!

Galerię zdjęć z tej uroczystości można obejrzeć pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1dtusAXlXqYu32MEWmvP4mTV7qThp6faZ?usp=sharing

144472