Przejdź do treści
Slider2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Przejdź do stopki

Wycieczka w Bieszczady

Wycieczka w Bieszczady

Treść

W godzinach porannych dnia 12.05.2023 r. uczniowie klas piątych wsparci koleżankami z klasy szóstej wraz z opiekunami udali się na wycieczkę w Bieszczady. Pierwszym etapem wycieczki były Uherce Mineralne, które przywitały Nas piękną, słoneczną pogodą. Stąd udaliśmy się w malowniczą przejażdżkę (długości ok. 12 km) drezynami rowerowymi na trasie Uherce Mineralne – Jankowce - Uherce Mineralne. Trasa, której przejazd trwał ok.1,5 godziny wprawiła w ruch siłę mięśni nóg i zaangażowała do aktywności wszystkich uczestników. Niezła lekcja wf…

Następnym celem wycieczki była zapora w Myczkowcach, po drodze widok na słynne bieszczadzkie serce oraz wejście na punkt widokowy z widokiem na „martwą” rzekę San.

Następnie udaliśmy się do miejscowości docelowej - Soliny gdzie rozpoczęliśmy spacer po koronie największej zapory w Polsce wsłuchując się w międzyczasie w bardzo ciekawe informacje o tej niesamowitej budowli i jej funkcji od pani przewodnik.

Nad brzegiem jeziora przyszedł czas na chwilę relaksu – robienie kaczek, zdjęcia, czas na zakup pamiątek oraz pyszny obiad w klimatycznej restauracji.

Po krótkim spacerze przeszliśmy na „gwóźdź” programu najnowocześniejszą, otwartą rok temu  kolej gondolową. Koleją gondolową pokonaliśmy trasę ze stacji początkowej Płasza, znajdującej się przy solińskim deptaku, do stacji końcowej usytuowanej na Górze Jawor. Ekscytująca przejażdżka zapewniła moc niezapomnianych widoków i wrażeń! Ta 1,5 km podróż, miejscami ponad 100 m. nad ziemią była doskonałą okazją, aby odkryć to miejsce z zupełnie nowej perspektywy. Mimo obaw i lęku ciekawość wzięła górę i wszyscy spisali się bardzo dzielnie J. Warto dodać, że przejażdżkę poprzedziła spora dawka wiedzy przedstawiona w ciekawej, multimedialnej formie.

Na stacji górnej odwiedziliśmy wieżę widokową z otwartym tarasem, z którego nieosiągalne dotychczas widoki zapierają dech w piersiach (zielone wzgórza nad Soliną, Połoniny, Jezioro Solińskie oraz monumentalna zapora). Zewnętrzny skywalk dostępny dla śmiałków był gwarancją dodatkowych, wyjątkowych wrażeń i doświadczeń. 

Podekscytowani, pamiętni niedawnych przeżyć w wyśmienitych humorach wszyscy bezpiecznie wrócili do domu. Wycieczka okazała się niezwykłą przygodą, świetną zabawą oraz interesującą lekcją...

 

124741