Przejdź do treści
Slider1
Slider2
Slider 3
Slider 4
Przejdź do stopki

Konkurs plastyczny pt.,,Mikołaj Kopernik – Gwiazdy i planety” oraz Laboratoria Przyszłości

Konkurs plastyczny pt.,,Mikołaj Kopernik – Gwiazdy i planety” oraz Laboratoria Przyszłości

Treść

W odpowiedzi na zaproszenie Zarządu Oddziału Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Szkolne Koło TPD działające w Miejskim Zespole Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach zorganizowało konkurs plastyczny pt. „Mikołaj Kopernik – Gwiazdy i planety”.

Rok 2023 został ustanowiony  przez Senat RP Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika. Celem konkursu było: upamiętnienie obchodów Roku Mikołaja Kopernika, zainteresowanie dzieci tą postacią,  popularyzacja wiedzy i dokonań Mikołaja Kopernika, zapoznanie z budową Układu Słonecznego, rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz pobudzanie kreatywności i wrażliwości twórczej dzieci.

Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej  lub przestrzennej nawiązującej do hasła konkursu. Miło nam poinformować, iż konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bowiem spłynęło aż 22 prace konkursowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Prace były niezwykle pomysłowe. Szczególnie zachwyciły nas prace przestrzenne, które były wzbogacone o dodatkowe efekty świetlne. Niestety komisja konkursowa mogła wybrać tylko 5 prac, które zostały zakwalifikowane  do kolejnego etapu konkursu i przesłane do Placówki Wsparcia Dziennego TPD w Gorlicach.

Są to prace następujących uczniów:

- Arkadiusz Bajorek 4b,

- Lidia Stempkowicz 4b,

- Bartek Żak 5a,

- Zuzanna Klajn 5b,

- Magdalena Trojan 6b.

Serdecznie dziękujemy za złożone prace konkursowe. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz breloczki z sylwetką Mikołaja Kopernika. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Konkurs był fotografowany i filmowany za pomocą sprzętu fotograficznego pozyskanego przez naszą szkołę w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

83706