Przejdź do treści
Slider1
Slider2
Slider 3
Slider 4
Przejdź do stopki

Dzień Dziecka dniem Sportu i dobrej zabawy !!!

Dzień Dziecka dniem Sportu i dobrej zabawy !!!

Treść

Dzień DZIECKA dniem SPORTU i dobrej ZABAWY !!!

W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole przeprowadzono zawody sprawnościowe dla uczniów klas I-III.  Wzięło w nich udział ok. 80 uczniów ,którym przyszło się zmierzyć w następujących konkurencjach:
 - skok w dal z miejsca, bieg na 30 m., rzut piłeczką oraz żonglerka piłką tzw. kapki (chłopcy)/rzut woreczkiem do celu (dziewczęta).
Rywalizacja była bardzo zacięta ale toczona w duchu fair play   Wyniki uczniów przeliczane były na punkty, których suma przyniosła następujące rozstrzygnięcia.

Na pierwszym miejscu znalazła się klasa 3b z wynikiem 81 pkt,

na drugim 1 a z dorobkiem 79 pkt.,

natomiast na trzecim 2b z 66 pkt.

Tuż za podium znalazły się klasy 2a oraz 3a.

Indywidualnie wśród dziewcząt największą liczbę punktów uzyskała Ania Liana z 3b, Aurelia Cop (również 3b) oraz Zosia Ligęza z 2b
Natomiast wśród chłopców największą liczbę punktów uzyskał Kosiński Ksawery(1a),  Szczerba Dawid (2a) oraz Jodłowski Natan (1 a).
Nie zabrakło również sportowych konkurencji dla uczniów klas IV -VIII.

Po zbiórce przed szkołą i rozgrzewkach równo o godz. 9.00 zaczęliśmy od testu coopera, w którym uczestniczyło 97 uczniów. Po ukończonym teście w dobrych nastrojach czekaliśmy na kolejne sportowe emocje. 

W teście coopera najlepsze wyniki uzyskali: Jan Sarnecki  z  8b, Dawid Polański z 8a oraz Damian Bilski ( również z  8a).

Kolejnym punktem rozgrywek był turniej klasowy piłki nożnej na boisku szkolnym, a równolegle na sali gimnastycznej odbywał się  turniej unihokeja, w którym brały udział starsze klasy od IV-VIII.

Wszystkie te wydarzenia umilała nam muzyka towarzysząca w niezmiernie  zaciętej  rywalizacji.

Po zakończonych sportowych rywalizacjach Rada Rodziców zaprosiła  wszystkich uczniów i wychowawców naszej szkoły do  kolejnego turnieju . Przygotowane  konkurencje,  były celem  wspólnej dobrej zabawy oraz świetnych humorów.

 Rywalizacja toczyła się między klasami  I - III , a następnie w klasach starszych  IV -VIII. W tym turnieju zadania , które klasy miały do pokonania to;

szukanie igły w stogu siana, układanie puzzli, krojenie cebuli ,wbijanie gwoździ, przyklejanie piegów oraz wiele innych zabawnych konkurencji.

Za każdą konkurencję można było uzyskać punkty, które w klasach młodszych były z sumowanie z zawodami sportowymi.  

Mistrzami dobrej zabawy została klasa 3b z wynikiem 165 pkt.

 wicemistrzami klasa 1a z wynikiem 151 pkt ,

miejsce trzecie zdobyła klasa 2b z wynikiem 140 pkt.

Wyróżnienia otrzymały klasy 2a- 115 pkt i  3a- 106 pkt.

Jeżeli chodzi o klasy starsze;

I miejsce klasa 8b z wynikiem 100 pkt.

II miejsce klasa 4b z wynikiem 98 pkt.

III miejsce klasa 5b z wynikiem 92 pkt.

Wyróżnienia otrzymały klasy - 5a -90 pkt, 7a - 89 pkt , 8a- 84 pkt.

Po zakończonych turniejach wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy za osiągnięcia sportowe oraz  dobrą zabawę. Wysokie nagrody za miejsca w turniejach oraz wyróżnienia zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Przewodnicząca Rady Rodziców - Katarzyna Trojan

45948