Przejdź do treści
Slider1
Slider2
Slider 3
Slider 4
Przejdź do stopki

Mikołajki o smaku czekolady…

Mikołajki o smaku czekolady…

Treść

W ramach mikołajkowego prezentu klasy 4a i 4b pojechały na zaplanowaną wycieczkę do Pijalni Czekolady w Korczynie koło Krosna. W dniu 6 XII otrzymały upominki, które miały być zapowiedzią zbliżającego się wyjazdu i świątecznego czasu. A tak wycieczka zapisała się  w ich pamięci:

Po przybyciu na miejsce zrobiono nam pamiątkowe zdjęcie grupowe pod wielką świąteczną bombką, po czym poszliśmy do budynku Pijalni, w którym unosił się smakowity zapach czekolady.

Wizytę rozpoczęliśmy od degustacji różnych smaków czekolad, następnie w klasowych grupach udaliśmy się na zwiedzanie. Jedna grupa poszła na warsztaty, a druga do kina, gdzie został wyświetlony film o powstawaniu czekolady od malutkiego owocu kakaowca po finalny produkt.

W małych grupkach, pod okiem Pani przewodnik samodzielnie wykonaliśmy tabliczki czekolady i czekoladowe lizaki, które ozdobiliśmy według własnego pomysłu. Każdy z nas mógł zabrać swoją „pracę” do domu lub ją zjeść na miejscu.

Następnie był czas na kupno różnych słodyczy i smakołyków z czekolady oraz pamiątkowe zdjęcia. Bardzo mi się podobała czekoladowa fontanna oraz kolejka, która w wagonikach woziła połamane bloki czekolad.

Na zakończenie Pani przewodnik zorganizowała nam konkurs wiedzy, w którym do wygrania były czekoladowe pierniki oraz złoty bon o wartości 25 zł na zakupy w sklepiku Pijalni. Zdobył go nasz kolega.

Po zakończonych warsztatach w Pijalni udaliśmy się w drogę powrotną, ale jak zwykle nie zapomnieliśmy o przerwie obiadowej.

Z Korczyny wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń przed 16.00. Wycieczka była bardzo udana. Nie mogę doczekać się kolejnej. Najbardziej podobało mi się samodzielne robienie pysznej tabliczki czekolady. Mogłem się poczuć jak bohater książki oraz filmu ,,Charlie i fabryka czekolady”. Czekolada to przyjemność, radość, szczęście, więc w jej produkcji musi być trochę magii.

uczniowie klasy 4b

17155