Przejdź do treści
Slider1
Slider2
Slider 3
Slider 4
Przejdź do stopki

Wyróżnienie w XXIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym

Wyróżnienie w XXIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym

Treść

We czwartek, 02.06.2022r. w MBP w Gorlicach odbył się finał Konkursu Czytelniczego pn. Odkrywaj historię z bohaterami serii Puk, puk! Marcina Przewoźniaka!, do którego w kwietniowych eliminacjach zakwalifikował się uczeń naszej szkoły – Maciej Stój z kl. 4b.

Do rozwiązania finałowego testu, a tym samym sprawdzenia się z uważnej lektury czterech książek Marcina Przewoźniaka z serii ,,Puk, puk” przystąpiło 24 uczestników z klas 4-6 ze szkół podstawowych powiatu gorlickiego. W eliminacjach wzięło udział 65 uczestników. Jury Konkursu postanowiło oprócz trzech miejsc przyznać 7 wyróżnień uczniom, którzy odnotowali najlepszy wynik w teście wiedzy. Nasz uczeń uplasował się na 7. miejscu według ilości zdobytych punktów.

Bardzo się cieszymy z sukcesu Maćka, zwłaszcza w czasach, gdy tradycyjna lektura książek odchodzi do lamusa. Gratulujemy sukcesu! A tak przygotowania i uczestnictwo w konkursie wspomina sam wyróżniony:

,,Gdy zdecydowałem się na udział w konkursie czytelniczym, nie wiedziałem, jaka przygoda mnie czeka. Tematem tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach była fabuła 4 książek autorstwa Marcina Przewoźniaka z serii Puk, puk!. To pełne humoru i zwrotów akcji książki ze świetnymi ilustracjami Nikoli Kucharskiej.

Rodzina Bielskich mieszka w 120-letniej kamienicy. Pewnego dnia w futrynę drzwi prowadzących do spiżarni Bielscy wkładają zabytkowe drzwi, które okazują się wehikułem czasu. W domu współcześnie żyjących domowników zaczynają pojawiać się postacie historyczne…

Przygotowania do konkursu zajęły mi trzy miesiące, ale było warto. W finale zdobyłem wyróżnienie, co jest dla mnie dużym sukcesem, ponieważ konkurs był skierowany do uczniów klas 4.,5.,6. z całego powiatu, a jego poziom był bardzo wysoki. Nie udałoby się to bez wsparcia mojej nauczycielki języka polskiego oraz moich rodziców. Bardzo dziękuję za poświęcony czas. W przyszłym roku spróbuję powalczyć o podium.

Na wakacje wszystkim koleżankom i kolegom polecam odkrywanie historii z bohaterami serii Puk, puk!”.

83706