Przejdź do treści
Slider1
Slider2
Slider 3
Slider 4
Przejdź do stopki

Sukcesy naszych uczniów

Sukcesy naszych uczniów

Treść

W ostatnich tygodniach nasi uczniowie dostarczyli nam powodów do radości, odnosząc sukcesy w konkursach polonistycznych. Serdecznie im gratulujemy i mamy nadzieję, że wytrwale będą rozwijać swoje zainteresowania oraz zmierzać ,,per aspera ad astra”.

We czwartek, 21. 04. 2022r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbyły się eliminacje do finału XXIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Odkrywaj historię z bohaterami serii Puk, puk! Marcina Przewoźniaka”. Chętni uczniowie, czytając wskazane w regulaminie konkursu książki, odbyli niezwykłe podróże w czasie, a przy tym wzbogacili swoje kompetencje czytelnicze, wiedzę z języka polskiego i historii. Naszą szkołę w rozgrywkach międzyszkolnych reprezentowali: Alicja Grybel (kl. 6a), Milena Speruda (kl. 4a), Mateusz Rodak (kl. 4a) oraz Szymon Stój (kl. 4b). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczeń Maciej Stój zakwalifikował się do finału konkursu, który odbędzie się dnia 2 czerwca 2022r. Maćkowi życzymy wytrwałości oraz werwy ,,w pochłanianiu” kolejnych tomów z konkursowej bibliografii i trzymamy za niego kciuki. 
 
Zachęcamy do oglądnięcia zdjęć z przebiegu eliminacji:

http://www.mbpgorlice.info/new/art,2260,lista-finalistow-xxiii-powiatowego-konkursu-czytelniczego-odkrywaj-historie-z-bohaterami-serii-puk-puk-marcina-przewozniaka

Kolejny sukces w konkursie recytatorskim odniosła uczennica klasy 7b, Maja Miś, która wraz z Kingą Listkiewicz (kl. 8b) oraz z Kingą Zagórską (kl. 6a) reprezentowały starsze klasy naszej szkoły w  VIII Wiosennym Gorlickim Konkursie Recytatorskim

Na scenie Gorlickiego Centrum Kultury uczennice zaprezentowały swój warsztat recytatorski, przedstawiając jury oraz publiczności teksty Czesława Miłosza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Haliny Poświatowskiej. W kategorii klas VI – VIII szkół podstawowych przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca, co świadczy o wysokim poziomie konkursu. Jedno z nich zajęła Maja Miś, która wystąpiła z recytacją tekstu ,,Orfeusz i Eurydyka”. Uczennicom gratulujemy wrażliwości na piękno poezji oraz odwagi do jej publicznej prezentacji i życzymy kolejnych sukcesów.  

Galeria zdjęć z konkursu zamieszczona pod linkiem:

https://gck.gorlice.pl/viii-wiosenny-konkurs-recytatorski/

 

83695